Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza daha çok girdi. Kısaca açıklamak gerekirse teknolojiyi ama özelinde bilgi teknolojilerini ilgilendiren hukuk meselelerine bilişim hukuku diyebiliriz.

Hukukun bazı alanlarında olduğu gibi bilişim hukuku da tek başına hukuk bilgisi ile sorunları çözmeye yeterli değildir. Hakim açısından karar vermek, ya da taraflar açısından müvekkilin haklarını eksiksiz savunabilmek için bilişim konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olunması gerekir.

Her ne kadar çoğu zaman bilirkişilerle bu sorun aşılmaya çalışılsa da sonuçta davalarda ileri sürülen iddiaların ve kararların alınması bir bilişim bilgisine ihtiyaç duyar. Aşağıda okuyacağınız bölümlerde bilişim ana hatları ile anlatılmaya çalışılmış ve buna bağlı hukuki konularda da bilgi verilmeye çalışılmıştır.
Tüm bilgiler okunabilir ancak doğru kullanabilmek daha önemlidir.

TBME Hukuk Bürosu’nun siz değerli müvekkillerimize Bilişim Hukuku uygulamaları kapsamında verdiğimiz başlıca hizmetlerimiz;


- Özel hayatın gizliliği ile kişi hak ve özgürlüklerinin internet ortamında ihlal edilmesinden doğan davalara ilişkin hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmesi,
- 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerin işlenmesinde kişi hak ve özgürlüklerinin korunması ve bununla birlikte kişisel verilerin işlenmesinde kanuni yükümlülükler ve uyulması gereken usul ve esasların gözetilmesine yönelik dava ve danışmanlık hizmetleri.
- 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında e-ticaret şirketleri ve aracı hizmet sağlayıcılar için öngörülmüş yükümlülüklerin güncel olarak gözetilmesi adına hukuk danışmanlığı hizmetleri ile buna ilişkin davalar; ayrıca alıcıların bu kapsamdaki ihlaller sebebiyle hizmet ve aracı hizmet sağlayıcılarına yönelteceği davalar.

Bize Ulaşın
  • Sümer Mah. Prof Dr. Turan Güneş Cad. The İstanbul Residance A Blok No:90 Zeytinburnu / İSTANBUL
  • T 0212 582 70 59
  • W 0531 691 95 76
  • E info@tbmehukuk.com